Jūsu skaistumam un veselībai  
 LAT | RUS | ENG
 

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

 1. Kādos gadījumos jāizmeklē dzimumzīmes un kā to veic?
 2. Kas ir dermatoskopija?
 3. Ar ko atšķiras ārstnieciskā pēdu aprūpe no klasiskā/SPA pedikīra?
 4. Kas ir mezoterapija un no kāda vecuma to drīkst veikt?
 5. Kāda ir ķīmisko pīlingu iedarbība uz ādu?
 6. Kas ir ultraskaņas pīlings?
 7. Kas ir mikrodermabrāzija?
 8. Kas ir jonoforēze?
 9. Kas ir darsenvalizācija?
 10. Ko sniedz limfodrenāža sejas ādai?
 11. Kāda ir efektīvākā metode cīņā ar dziļām un netīkamām mīmikas krunciņām?
 12. Kā var cīnīties pret pastiprinātu svīšanu, ja nelīdz aptiekās nopērkamie antiperspiranti un dezodoranti?
 13. Vai tas, ka tiek mazināta svīšana nav kaitīgi?
 14. Kas ir filleru injekcijas un kādos gadījumos tās pielieto kosmetoloģijā?

Kādos gadījumos jāizmeklē dzimumzīmes un kā to veic? 

Mūsu dzimumzīmes un citi ādas veidojumi ikdienā tiek pakļautai saules starojumam, dažādiem ārējiem kairinātājiem, hormonu iedarbībai, tādēļ dzīves laikā tie var mainīties. Jo vairāk pakļaujam ādu saules (īpaši solāriju) starojumam, jo augstāks ir izmaiņu risks. Ja savlaicīgi dermatoskopiski tiek izmeklētas dzimumzīmes, ir iespēja apzināt risku un nepieciešamības gadījumā kontrolēt un dinamikā salīdzināt ādas veidojumus. Jāatcerās, ka melanomas (ļaundabīgās dzimumzīmes) bieži ir jauniem cilvēkiem! Ja Jūs bieži sauļojaties, ja āda slikti iedeg, ja dzimumzīmes maina krāsu, formu, niez, sāp, ja asins radiniekiem bijuši ādas ļaundabīgi veidojumi – noteikti jāapmeklē dermatologs un ādas veidojumi jāizmeklē. Ārsts noteiks, cik bieži atkārtoti ir jāveic izmeklējumi. Arī gadījumos, ja sūdzību nav, bet bieži uzturamies saulītē, vēlams apmeklēt dermatologu, kurš veiks Jūsu dzimumzīmju izmeklēšanu, lai jūs varētu justies pilnīgi droši!


Kas ir dermatoskopija? 

Dermatoskopija ir nesāpīga, ātri veicama procedūra, kas nodrošina ādas veidojumu daudzkārtēju palielinājumu, kā rezultātā var tikt analizētas tā struktūras un noteikts malignizācijas (ļaundabīguma) risks. Attēlos redzami ādas veidojumu attēli daudzkārtējā palielinājumā, kas iegūti, veicot dermatoskopiju. (dermatoskopiskie attēli no Dr. I. Kolontajas pacientu arhīva)

„Blue” dzimumzīme Izčūlojusi bazalioma (ādas vēzis) Labdabīga kairināta dermāla pigmentēta dzimumzīme Kairināta seborejiskā keratoze Epidermāla dzimumzīme


Ar ko atšķiras ārstnieciskā pēdu aprūpe no klasiskā/SPA pedikīra? 

Ārstniecisko pedikīru veic sertificēti medicīnas darbinieki – podologi, kas rūpējas ne tikai par Jūsu pēdu estētisko funkciju, bet arī palīdz atrisināt dažādas medicīniska rakstura problēmas, kuras mājas apstākļos nav izdevies novērst!
Pēdu ādu var bojāt dažādas slimības (sēnīšslimības, HPV vīrusi, psoriāze, atopisks dermatīts, ihtioze u.c.) – sausa, sabiezēta āda, lobīšanās, nieze, sāpīgas plaisas, kārpas, varžacis, bojāti vai ieauguši nagi un daudzas citas problēmas pareizāk ir uzticēt speciālistam – podologam!
UZTICOT PROBLEMĀTISKU PĒDU APRŪPI SPECIĀLISTAM, ŠĪS PROBLĒMAS VAR NOVĒRST PILNĪBĀ!
Pēdu ādā ir virkne reflektogēno punktu, kas atbild par daudzu orgānu sistēmu saskaņotu darbību, tādēļ nav pieļaujamas pēdu ādas problēmas – tas ietekmēs mūsu pašsajūtu kopumā!
Kad kopā ar speciālistu – podologu, problēmas tiks atrisinātas, īstais laiks būs izbaudīt TAIZEMES PĒDU MASĀŽU, kas paaugstinās imūnsistēmu un Jūsu pašsajūtu!


Kas ir mezoterapija un no kāda vecuma to drīkst veikt? 

Mezoterapija ir kosmētiska procedūra, kas nodrošina nepieciešamo vielu dziļu ievadīšanu ādā. Ar atsāpinātām virspusējām injekcijām problemātiskajās zonās (savītusi āda, turgora zudums, sīkas krunciņas, ādas sausums u.c. problēmas) tiek ievadītas nepieciešamās vielas (hialuronskābe, vitamīnu kokteiļi, placentas ekstrakts, kolagēns, elastīns, augu preparāti u.c.). Celulīta gadījumos problemātiskajos ādas apvidos tiek ievadītas taukus šķīdinošas (lipolītiskas) un asinscirkulāciju veicinošas vielas. Problēmas var sākties dažādos vecumos, tādēļ procedūru nepieciešamība un konkrētu vielu izvēle atkarīga no ādas un vispārējā veselības stāvokļa. Dažus no ievadāmajiem preparātiem neiesaka lietot līdz 18 gadu vecumam – to Jums sīkāk pastāstīs ārsts- kosmetologs, kā arī sniegs Jums detalizētu informāciju par ievadāmajām vielām.


Kāda ir ķīmisko pīlingu iedarbība uz ādu? 

Ķīmiskā pīlinga procedūras laikā, uzklājot augļskābes (AHA), tiek nolobītas atmirušās ādas šūnas, veicināta ādas biostimulācija un nodrošināta nepieciešamo vielu (piemērotu katrai konkrētai problēmai – pretpiņņu, pret pigmentāciju, pretgrumbu, mitrinošu u.c.) dziļa ievadīšana ādā. Ķīmiskā pīlinga kursu laikā nedrīkst sauļoties!


Kas ir ultraskaņas pīlings? 

Ādas atmirušo šūnu atlobīšanu var veikt ar ultraskaņas aparātu palīdzību, kam seko konkrētās problēmas risināšanai nepieciešamo aktīvo vielu dziļa ievadīšana ādā. Ultraskaņas pīlingi ir lieliska alternatīva gan saulainajā laikā, gan cilvēkiem, kam ir alerģiska reakcija uz augļskābēm! Pēc pīlingu kursa, pateicoties esošo problēmu novēršanai un biostimulācijai, āda izskatīsies jaunāka, maigāka un starojoša!


Kas ir mikrodermabrāzija? 

Šīs procedūras laikā tiek noslīpēts ādas virsējais slānis, kā rezultātā mazinās rētas, pigmentācija, sīkās grumbiņas, uzlabojas mikrocirkulācija ādā.


Kas ir jonoforēze? 

Tā ir fizioprocedūru metode, kas nodrošina nesāpīgu un dziļu nepieciešamo vielu ievadīšanu ādā. Tā ir laba alternatīva cilvēkiem, kas baidās no injekcijām vai kam tās ir kontrindicētas!


Kas ir darsenvalizācija? 

Tā ir fizioprocedūra ādai, kas palīdz novērst pārragošanās traucējumus ādā (poru nosprostošanos un komedonu rašanos), dziļi attīra poras, veicina audu apgādi ar skābekli un mazina iekaisumu. Tā ir ideāli piemērota cilvēkiem ar noslieci uz piņņu un iekaisumu rašanos ādā. Darsenvalizācijas procedūrai piemīt nomierinoša iedarbība uz veģetatīvo nervu sistēmu. To speciālas galvas masāžas kursa veidā plaši pielieto pastiprinātas matu izkrišanas gadījumos.


Ko sniedz limfodrenāža sejas ādai? 

Tā palīdz novērst tūsku, uzlabot ādas turgoru un sagatavot ādu aktīvo vielu ievadīšanai.


Kāda ir efektīvākā metode cīņā ar dziļām un netīkamām mīmikas krunciņām? 

Botulīna injekcijas tiek plaši izmantotas estētiskajā dermatoloģijā visā pasaulē! Botulīna preparāts ir drošs un efektīvs līdzeklis cīņā pret mīmikas krunkām. Pateicoties pārejošai muskulatūras darbības blokādei, preparāta darbības laikā (6-10 mēneši) pilnībā izzūd nevēlamās krunkas. Ja turpmāk injekcijas netiks veiktas, sliktāka āda nekļūs, tieši otrādi, šim preparātam ir profilaktiska iedarbība (piemēram, pēc injekcijas 6 – 10 mēnešus nevaram saraukt ierasto „dusmu” rievu un tādējādi atradināmies no šīs darbības arī turpmāk)! Injekcijas veic sertificēts ārsts-kosmetologs.


Kā var cīnīties pret pastiprinātu svīšanu, ja nelīdz aptiekās nopērkamie antiperspiranti un dezodoranti? 

Ja ārsts ir noteicis, ka pastiprinātas svīšanas iemesls ir veģetatīvās nervu sistēmas paaugstināta darbība, efektīva metode, kas palīdz novērst šo problēmu, ir botulotoksīna injekcijas!
Pirms injekcijām ārsts dermatologs - kosmetologs nozīmēs Jums virkni asins izmeklējumu (vairogzdziedzera hormoni, autoantivielas, dzimumhormoni, virsnieru hormoni u.c.) un, ja netiks konstatētas citas veselības problēmas, tiks veiktas botulotoksīna injekcijas. Efekts ilgst ~9-12 mēnešus, turklāt svīšana atjaunojas ļoti pakāpeniski un nereti pēc injekciju darbības izbeigšanās cilvēki atzīmē, ka svīst daudz mazāk! Tam ir izskaidrojums – gada laikā nav bijusi nepieciešamība satraukties un justies neērti svīšanas dēļ un veģetatīvā nervu sistēma vairs nav pārkairināta!


Vai tas, ka tiek mazināta svīšana nav kaitīgi? 

Sviedru dziedzeri ir izvietoti praktiski visā ķermeņa ādā, bet padusēs esošie sviedri reaģē ar baktērijām, un tādēļ rodas specifisks nepatīkams aromāts. Novēršot svīšanu padusēs, sviedru izdale turpinās, pateicoties citur lokalizēto dziedzeru darbībai – to mēs subjektīvi neizjūtam kā „nepatīkamo” svīšanu!


Kas ir filleru injekcijas un kādos gadījumos tās pielieto kosmetoloģijā? 

Filleri ir pildvielas, kam pamatā ir hialuronskābe (Esthelis, Restylane, Juvederm u.c.), kas ir pilnīgi dabīga mūsu ādas pamatsastāvdaļa! Filleri aizpilda radušos ādas defektus (iespējams izlīdzināt mutes – deguna rievu, koriģēt sejas ovālu, aizpildīt grumbas). Filleru tipa preparātus iespējams ievadīt lūpās, palielinot apjomu un koriģējot formu! Filleru injekcijas veic sertificēts ārsts-kosmetologs! 
 SIA Veselība un estētika   tālr.:   +371 26551923